Akrobatyka sportowa (AS)

Akrobatyka Sportowa to jedna z najbardziej imponujących i fascynujących dyscyplin sportów gimnastycznych. Łączy w sobie siłę, elegancję, grację uzyskane przez połączenie figur gimnastycznych, tańca, baletu i różnorodnych form ruchu. Ta dyscyplina sportowa przyciąga uwagę zarówno zawodników, jaki i widzów, oferując widowiskowe występy i emocjonujące rywalizacje.

Historia akrobatyki sięga starożytności, gdzie już w starożytnej Grecji i Rzymie wykonywano akrobatyczne układy i figury. W miarę upływu czasu, akrobatyka ewoluowała i stała się bardziej rygorystyczną i złożoną dyscypliną z własnymi regułami i konkurencjami. Zawodnicy rywalizują w kilku kategoriach – dwójkach i trójkach żeńskich, parach mieszanych oraz dwójkach i czwórkach męskich. W każdej z tych kategorii wykonywane są trzy rodzaje układów – statyczny, dynamiczny i kombinowany. Każdy z układów charakteryzuję się inną specyfiką. W tej dyscyplinie oceniane są: czystość wykonania poszczególnych elementów, ich trudność oraz artyzm, czyli ekspresja i mimika występujących oraz choreografia, która przeplata się pomiędzy piramidami i skokami. Akrobatyka sportowa to dyscyplina, która wymaga wielu lat treningu, dyscypliny i zaangażowania. Jednak nagroda za poświęcenie jest ogromna, ponieważ zawodnicy mają szanse prezentować swoje umiejętności na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając uznanie publiczności oraz medale. Jeśli jesteś zafascynowany siłą, zręcznością i elegancją, to ta dyscyplina może być idealnym sportem dla Ciebie. To nie tylko forma rywalizacji, ale także sposób artystycznego wyrażania siebie oraz pasji, która przyciąga zarówno zawodników jak i widzów z całego świata.

Akrobatyka sportowa w naszym klubie

 

W naszym klubie sekcja akrobatyki działa od 2020 roku pod okiem trenerki Marianki – koordynatora tej sekcji.

Specjalizację zaczynamy od poziomu grup półwyczynowych z możliwością przejścia do grup wyczynowych w miarę uzyskanych umiejętności. Zawodniczki naszego klubu są finalistkami ogólnopolskich turniejów, obecnymi Mistrzyniami Warszawy, złotymi medalistkami Międzywojewódzkich Mistrzostw Mazowsza, a program który został dla nich napisany umożliwi im start na arenie międzynarodowej. Specjalizujemy się w dwójkach i trójkach żeńskich, cały czas rozwijając wiedzę naszych trenerów na międzynarodowych szkoleniach.

Trenerki akrobatyki sportowej

Trenerka Marianna

Koordynatorka sekcji akrobatyki sportowej

Trenerka Marianna związana jest z akrobatyką sportową od najmłodszych lat. Była uczestniczką wielu zawodów i konkursów sportowych. Zdobyła złoto, srebro oraz brąz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów oraz Mistrzostwach Juniorów Młodszych w kategorii Trójki Kobiet. Jest licencjonowaną trenerką gimnastyki oraz akrobatyki sportowej. Dodatkowo jest studentką Psychologii biznesu na warszawskim Uniwersytecie SWPS oraz ukończyła kurs psychologii sportu. Zdobytą wiedzę z zakresu psychologii wykorzystuje podczas pracy z podopiecznymi.  Trenerka Marianna specjalizuje się w zespołach dwójkowych i trójkowych kobiet. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi grupy wyczynowe akrobatyki sportowej oraz jest koordynatorką sekcji akrobatyki.  

Motto:

Trenerka Zuzia

Licencjonowana instruktorka i sędzina akrobatyki sportowej w Polskim Związku Gimnastycznym

Trenerka Zuzia posiada 10 letni staż treningowy w akrobatyce sportowej. Występowała na licznych zawodach akrobatycznych m. in. na Mistrzostwach Warszawy Juniorów oraz Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego. Trenerka Zuzia jest licencjonowaną instruktorką oraz sędzią akrobatyki sportowej. Ukończyła wiele kursów oraz szkoleń sportowych m. in. szkolenie Polskiego Związku Gimnastyki dot. metodyki nauczania podstawowych elementów gimnastycznych oraz  szkolenie dotyczące budowania jednostki przygotowania fizycznego w gimnastyce sportowej. W  Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi zajęcia z akrobatyki sportowej dla grup zawodniczych.

Motto:

Opinie o naszej akademii

Magdalena Zajger

8 sierpnia 2022

Jeśli szukacie Państwo miejsca, gdzie Wasze dziecko mogłoby trenować gimnastykę sportową to lepszego miejsca nie znajdziecie. Świetna, wykwalifikowana kadra trenerów. Fantastyczne podejście do dzieci oraz do sportu. Nasza córka trenuje codziennie i gdyby mogła porzuciłaby szkołę i zamieszkała na sali treningowej 😀. Dzięki trenerowi Dawidowi córka rozwija swoją pasję i z każdym miesiącem treningu widać ogromne postępy. Polecam to miejsce z czystym sercem. Tylko ostrzegam – treningi w tym miejscu uzależniają 😀👌🤸.

Aneta Mamaj

10 czerwca 2022

Córka przeszczesliwa że może korzystać z zajęć w tym miejscu. Uwielbia się gimnastykować. Uwielbia trenerów którzy zawsze są uśmiechnięci. To opinia mojego dziecka i to jest dla mnie najważniejsze.

Aneta Zalewska

13 października 2022

Cudowne miejsce Córka czeka na dzień kiedy będą zajęcia ! Bardzo profesjonalni trenerzy . Świetny kontakt pomiędzy trenerami, P. Dorotką a rodzicami. Szczerze polecam Tą kadrę młodych i doświadczonych trenerów! Najlepszym dowodem jest to że corka za każdym razem pyta dlaczego tak szybko skończyły się zajęcia i jest szczęśliwa

Klara Kejna

17 listopada 2022

Duża dawka dobrej energii doprawiona entuzjazmem prowadzących trenerów. Pracują z dziećmi i dla dzieci. Uśmiech na twarzy uczestników, ich radość i chęć uczestniczenia w zajęciach mówią za wszystko. Cudowne miejsce i ludzie, dużo sportu i radości 😁

Sławomir Oceniacz

22 listopada 2022

Z czystym sercem polecam zajęcia w Warszawskiej Akademii Gimnastyki . Wszyscy trenerzy wkładają całe serce w pracę z dziećmi . Postępy są bardzo szybkie a córka nie wyobraża sobie dnia bez gimnastyki . To wszystko zasługa trenera Dawida i wszystkich którzy tworzą to wspaniałe miejsce !

Patrycja Frączyk

10 grudnia 2022

Jeżeli szukacie profesjonalnych zajęć gimnastycznych to jest to najlepszy adres w Warszawie. Świetni trenerzy, którzy podchodzą z pasją do tego co robią. Nasza córka jest bardzo zadowolona i czeka na każde kolejne zajęcia z niecierpliwością 💪😉🤸🏼‍♂️