Gimnastyka sportowa kobiet (GSK)

Gimnastyka to starożytna dyscyplina, które sięga 2500 lat wstecz do Grecji. Od tamtego czasu znacząco się rozwinęła i przekształciła się w siedem odrębnych dyscyplin:

1. Gimnastyka Sportowa Kobiet

2. Gimnastyka Sportowa Mężczyzn

3. Akrobatyka Sportowa

4. Skoki na ścieżce

5. Skoki na trampolinie

6. Gimnastyka artystyczna

7. Gimnastyka dla Wszystkich

Każda z tych dyscyplin cechuję się odrębnymi zasadami, konkurencjami i przyrządem, na którym wykonywane są elementy, jednak swój początek zawdzięczają właśnie gimnastyce. Od 1867 roku w Polsce istnieje Polski Związek Gimnastyczny, który zajmuję się koordynacją zawodów i rozwojem tak bogatej dyscypliny w naszym kraju.

Gimnastyka często nazywana jest matką wszystkich sportów, ponieważ angażuje zarówno duże, jak i małe jednostki motoryczne. Ponadto, pracuje nad mięśniami o szybkim i wolnym skurczu, wykorzystując zarówno układ beztlenowy, jak i tlenowy. Gimnastyka promuje rozwój dobrych nawyków motorycznych i znacznie wzmacnia koordynację, szybkość i siłę. To dyscyplina sportowa, która ukazuje wdzięk, siłę i zapierające dech w piersiach skoki. Skupia się na czterech konkurencjach, w których dziewczęta, nastolatki i kobiety prezentują swoje umiejętności:

1. Poręcze asymetryczne: Test siły i wdzięku górnej części ciała, gdzie gimnastycy poruszają się między dwoma poręczami odległymi od siebie o 180 cm.

2. Belka: Prosta, ale wizualnie urzekająca konstrukcja, która opiera się głównie na elastyczności, umiejętności skakania i kontroli. Gimnastycy występują na matowej belce o długości 5 metrów i szerokości 10 cm.

3. Skok: W tej konkurencji kluczowe jest pewność siebie. Gimnastycy biegną po 25-metrowej trasie, muszą odbić się i utrzymać swoją pozycję, pokonując 125 cm stół gimnastyczny

4. Ćwiczenia wolne: Ta konkurencja łączy fizykę ruchu i artystyczną ekspresję tańca. Sprężysta podłoga o wymiarach 14×14 metrów stawia wyzwanie dla zrozumienia praw Newtona i zasad plyometrii przez gimnastyków.

Gimnastyka sportowa kobiet w naszym klubie

Nasza sekcja to program gimnastyczny dla kobiet, który działa od 2020 roku, co czyni nas pierwszym programem gimnastyki sportowej dla kobiet w Warszawie po 20-letniej przerwie.

Pomimo krótkiego okresu funkcjonowania, nasz program osiągnął znakomite rezultaty na arenie krajowej, przynosząc korzyści zarówno elitarnym gimnastkom, jak i entuzjastom sportu i rekreacji. Ponad 1200 osób przyjęło nasz program z entuzjazmem. Szczere podziękowania za udział w naszej podróży.

Trenerzy gimnastyki sportowej kobiet

Trener Dawid

Uczy się od najlepszych trenerów na świecie, swoją wiedzę oraz doświadczenia wymieniał m.in. z trenerami kadry narodowej Wielkiej Brytanii, Argentyny czy Norwegii

Trener Dawid jest głównym trenerem oraz współzałożycielem Warszawskiej Akademii Gimnastyki. Od ponad dziesięciu lat prowadzi zajęcia z gimnastyki sportowej. Dawid stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach na terenie całej Europy. Jest licencjonowanym trenerem gimnastyki sportowej Brytyjskiego Związku Gimnastyki Sportowej oraz Polskiego Związku Gimnastyki. Jest aktywnym uczestnikiem programów takich jak: Nick Ruddock, Gymneotv, Udemy Academy i wielu innych. Trener Dawid uczy się od najlepszych trenerów na świecie, swoją wiedzę oraz doświadczenia wymieniał m.in. z trenerami kadry narodowej Wielkiej Brytanii, Argentyny, Norwegii, Włoch, Chorwacji, Rosji, Portugalii czy  Niemiec. Poza gimnastyką interesuje się parkourem. Zdobył drugie miejsce na międzynarodowych zawodach w Liverpoolu. Dodatkowo Dawid jest współzałożycielem grupy Manifest Parkour oraz uczestnikiem różnych produkcji telewizyjnych, w których bierze udział jako kaskader. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki jest koordynatorem sekcji gimnastyki sportowej oraz trenerem grupy wyczynowej.  

Motto:

Trenerka Ania

Na swoich zajęciach skupia się na dokładności i poprawności wykonywanych elementów.

Trenerka Ania z gimnastyką związana jest od najmłodszych lat. Zawodniczka warszawskiej Legii, wielokrotna Mistrzyni Warszawy oraz Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski w kategorii juniorskiej oraz seniorskiej w gimnastyce sportowej. Zdobywczyni Mistrzostwa Polski w klasie mistrzowskiej oraz klasy I w gimnastyce artystycznej. Ania była jedną z członkiń kadry narodowej Polski oraz reprezentantką aerobiku sportowego w Drill Team International Competition w Tokyo. Ania jest licencjonowaną trenerką i sędzią Polskiego Związku Gimnastycznego.  Od 6 lat prowadzi zajęcia z akrobatyki i gimnastyki sportowej. Na swoich zajęciach skupia się na dokładności i poprawności wykonywanych elementów sportowych, tak, aby każdy młody zawodnik mógł osiągać kolejne sukcesy i z uśmiechem na twarzy pokonywać własne ograniczenia. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenerka Ania prowadzi gimnastykę dla grupy wyczynowej.

Motto:

Trenerka Julia

Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i seminariach

Trenerka Julka od 6 roku życia związana jest z gimnastyką sportową. Jako była zawodniczka UKS SP7 Łódź, reprezentowała klub w wielu zawodach gimnastycznych, m. in. w Mistrzostwach Polski. Julka ukończyła warszawską Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne z tytułem magistra. Julka cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i seminariach dotyczących gimnastyki sportowej, stretchingu, treningu ogólnorozwojowego, treningu siłowego oraz dietetyki. Jest licencjonowaną trenerką gimnastyki sportowej, kulturystyki, stretchingu, pole dance, narciarstwa alpejskiego oraz gimnastyki korekcyjnej. Od 9 lat czynnie prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Specjalizuje się w gimnastyce sportowej kobiet, która bazuje na czterech przyrządach: poręcze asymetryczne, równoważnia, skok oraz ćwiczenia wolne. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenerka Julka prowadzi zajęcia z gimnastyki sportowej dla grup początkujących i półwyczynowych.

Motto:

Trener Michał

Trener z 13-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi i dorosłymi

Trener Michał jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej, gimnastyki sportowej oraz kalisteniki. Od 13 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi, układa plany treningowe dla swoich podopiecznych oraz tworzy kursy i materiały szkoleniowe. Jest zdobywcą Mistrza Polski w trickingu  (2011 i 2013 r.) oraz V- ce mistrza w XMA 2011. Michał specjalizuje się również w kaskaderce, jego występy można dostrzec w wielu różnych produkcjach filmowych, reklamach i grach komputerowych np.  Shadow Warrior 2 oraz Cyberpunk 2077. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy półwyczynowe oraz rekreacyjne.

Motto:

Trener Władek

Brązowy medalista Mistrzostw Europy w skoku w dal – od 14 lat związany z parkourem

Trener Władek związany jest ze sportem od 6 roku życia. Swoją przygodę rozpoczął jako zawodnik lekkoatletyki, uzyskując 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w skoku w dal. Od 14 lat trenuje parkour i jest czynnym uczestnikiem wielu zawodów i konkursów sportowych m. in. Mistrzostw Białorusi, na których zdobył miejsce na podium.  Władek jest absolwentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Sport oraz licencjonowanym trenerem akrobatyki sportowej. Od 5 lat prowadzi zajęcia z gimnastyki sportowej oraz parkour dla dzieci i dorosłych. Na swoich zajęciach skupia się na poprawnej technice oraz dokładności wykonywanych ćwiczeń. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy półwyczynowe z gimnastyki sportowej oraz parkour.

Motto:

Trener Kamil

Od 8 lat trenuje freerunning i parkour, cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach instruktorskich

Trener Kamil jest licencjonowanym instruktorem akrobatyki sportowej. Posiada 5 – letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Kamil pasjonuje się sportem od najmłodszych lat. Od 8 lat trenuje freerunning i parkour. Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach instruktorskich takich jak: Metodyka nauczania elementów gimnastycznych. Dodatkowo, jest tancerzem, którego można spotkać na deskach warszawskiego Teatru Capitol. Kamil jest pozytywną osobą, a swoim uśmiechem i pasją do sportu zaraża wszystkich podopiecznych. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi zajęcia z parkour oraz grupy półwyczynowe gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn. 

Motto:

Trener Grzegorz

Na treningach stara się, aby jego podopieczni czerpali ze sportu jak największą satysfakcję i chętnie wracali na salę

Trener Grzesiek posiada 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej. Grzesiek cały czas poszerza swoją wiedzę trenerską poprzez uczestniczenie w różnych szkoleniach i kursach dotyczących skoków na ścieżce, przygotowania motorycznego w sportach gimnastycznych czy wykorzystania trampoliny w gimnastyce sportowej. Na co dzień trenuje akrobatykę pokazową na rekwizycie cyrkowym Teeterboard. Umiejętności trenera Grześka można było oglądać w półfinale programu telewizyjnego Mam Talent, gdzie wystąpił wraz ze swoim zespołem.  Na treningach stara się, aby jego podopieczni czerpali ze sportu jak największą satysfakcję i chętnie wracali na salę. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi sekcję skoków na ścieżce, pełniąc rolę koordynatora.

Motto:

Trenerka Alina

Specjalizuje się w ćwiczeniach gimnastycznych na drążku asymetrycznym oraz równoważni

Trenerka Alina jest studentką warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku sport. Trenuje gimnastykę od 3 roku życia. Była uczestniczką wielu zawodów sportowych. Uzyskała tytuł Mistrzyni Sportu z Gimnastyki Sportowej oraz zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowych zawodach w Ukrainie. Trenerka Alina specjalizuje się w ćwiczeniach gimnastycznych na drążkach oraz równoważni. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki pomaga w grupach wyczynowych w sekcji gimnastyki sportowej kobiet oraz prowadzi grupy początkujące.

Motto:

Trener Krzysiek

Od 15 lat związany z akrobatyką sportową

Trener Krzysiek od 15 lat trenuje akrobatykę sportową. Był uczestnikiem wielu zawodów sportowych, aktualnie przedstawia swoje umiejętności akrobatyczne na pokazach artystycznych w całej Polsce. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie na profilu akrobatycznym. Trener Krzysiek specjalizuje się w skokach na trampolinie, planszy oraz ścieżce. Uwielbia akrobatykę i docenia jak dużo wnosi ona do naszej codzienności. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi grupy rekreacyjne oraz zajęcia z parkour.

Motto:

Trener Krzysztof

Posiada wieloletnie doświadczenie treningowe w tańcu breakdance oraz w akrobatyce sportowej

Trener Krzysiek rozpoczął swoją przygodę ze sportem w wieku 8 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie treningowe w tańcu breakdance oraz w akrobatyce sportowej. Krzysiek jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej. Bierze udział w wielu szkoleniach i kursach instruktorskich takich jak: Metodyka budowania jednostki fizycznej w gimnastyce czy wykorzystanie batutów w treningu gimnastycznym. Od kilku lat prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z tancerzami, amatorami oraz czynnymi sportowcami. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy rekreacyjne i półwyczynowe skoków na ścieżce.

Motto:

Trener Jan

Uczestnik programu telewizyjnego „Mam Talent” oraz artysta pokazowy

Trener Janek prowadzi zajęcia gimnastyczne oraz akrobatyczne od wielu lat. Pod jego okiem trenują dzieci oraz dorośli z różnych dyscyplin sportowych i tanecznych.  Janka możemy również spotkać na scenach teatralnych i cyrkowych, gdzie spełnia się jako artysta pokazowy. Występował m. in. w programie telewizyjnym Mam Talent oraz w Energylandii. Specjalizuje się w skokach na trampolinie, bieganiu po ścianie (Walltramp) oraz w skokach na desce koreańskiej. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi zajęcia w grupach rekreacyjnych. 

Motto:

Trenerka Angelika

Złota medalistka Mistrzostw Polski Cheerleaders

Angelika ukończyła studia studia II stopnia na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego ze specjalizacją trenera personalnego oraz posiada tytuł magistra z Kultury Fizycznej w służbach mundurowych. Jest licencjonowaną instruktorką gimnastyki sportowej oraz sędzią Polskiego Związku Gimnastyki. Posiada wiele lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć z gimnastyki, akrobatyki oraz pływania. Dodatkowo była koordynatorką oraz organizatorką licznych imprez sportowych takich jak: CEV Beach Volleyball World Tour Warsaw czy IIHF Worlds Woman’s U18 Championship. Angelika zdobyła srebrny oraz złoty medal Mistrzostw Polski Cheerleaders w kategorii Cheer stunt. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi grupy rekreacyjne.

Motto:

Trenerka Dominika

Jest licencjonowaną instruktorką akrobatyki sportowej, gimnastyki korekcyjnej, narciarstwa alpejskiego oraz pływania

Trenerka Dominika ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego. Jest licencjonowaną instruktorką akrobatyki sportowej, gimnastyki korekcyjnej, narciarstwa alpejskiego oraz pływania. Dodatkowo posiada uprawnienia ratownika WOPR. Swoją pasję do sportu od lat przekazuje najmłodszym poprzez prowadzenie zajęć gimnastycznych i akrobatycznych. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki Trenerka Dominika prowadzi grupy rekreacyjne. 

Motto:

Opinie o naszej akademii

Magdalena Zajger

8 sierpnia 2022

Jeśli szukacie Państwo miejsca, gdzie Wasze dziecko mogłoby trenować gimnastykę sportową to lepszego miejsca nie znajdziecie. Świetna, wykwalifikowana kadra trenerów. Fantastyczne podejście do dzieci oraz do sportu. Nasza córka trenuje codziennie i gdyby mogła porzuciłaby szkołę i zamieszkała na sali treningowej 😀. Dzięki trenerowi Dawidowi córka rozwija swoją pasję i z każdym miesiącem treningu widać ogromne postępy. Polecam to miejsce z czystym sercem. Tylko ostrzegam – treningi w tym miejscu uzależniają 😀👌🤸.

Aneta Mamaj

10 czerwca 2022

Córka przeszczesliwa że może korzystać z zajęć w tym miejscu. Uwielbia się gimnastykować. Uwielbia trenerów którzy zawsze są uśmiechnięci. To opinia mojego dziecka i to jest dla mnie najważniejsze.

Aneta Zalewska

13 października 2022

Cudowne miejsce Córka czeka na dzień kiedy będą zajęcia ! Bardzo profesjonalni trenerzy . Świetny kontakt pomiędzy trenerami, P. Dorotką a rodzicami. Szczerze polecam Tą kadrę młodych i doświadczonych trenerów! Najlepszym dowodem jest to że corka za każdym razem pyta dlaczego tak szybko skończyły się zajęcia i jest szczęśliwa

Klara Kejna

17 listopada 2022

Duża dawka dobrej energii doprawiona entuzjazmem prowadzących trenerów. Pracują z dziećmi i dla dzieci. Uśmiech na twarzy uczestników, ich radość i chęć uczestniczenia w zajęciach mówią za wszystko. Cudowne miejsce i ludzie, dużo sportu i radości 😁

Sławomir Oceniacz

22 listopada 2022

Z czystym sercem polecam zajęcia w Warszawskiej Akademii Gimnastyki . Wszyscy trenerzy wkładają całe serce w pracę z dziećmi . Postępy są bardzo szybkie a córka nie wyobraża sobie dnia bez gimnastyki . To wszystko zasługa trenera Dawida i wszystkich którzy tworzą to wspaniałe miejsce !

Patrycja Frączyk

10 grudnia 2022

Jeżeli szukacie profesjonalnych zajęć gimnastycznych to jest to najlepszy adres w Warszawie. Świetni trenerzy, którzy podchodzą z pasją do tego co robią. Nasza córka jest bardzo zadowolona i czeka na każde kolejne zajęcia z niecierpliwością 💪😉🤸🏼‍♂️