Gimnastyka sportowa mężczyzn (GSM)

Gimnastyka sportowa mężczyzn jest to sport widowiskowy zaliczany do jednej z odmian gimnastyki. Prezentowany podczas letnich igrzysk olimpijskich, charakteryzujący się rywalizacją w wieloboju lub konkurencjach indywidualnych – na poszczególnych przyrządach.

W gimnastyce sportowej mężczyzn wyróżniamy 6 konkurencji tj.: ćwiczenia wolne na planszy, koń z łękami, kółka, skok przez stół gimnastyczny, poręcze symetryczne oraz drążek. Warto przybliżyć choćby jedną z nich: koń z łękami jest to przyrząd przeznaczony typowo do tej dyscypliny, występuje on w wariancie z dwoma łękami (tj. uchwytami) lub bez łęków.

Podczas zawodów uczestnicy klasyfikowani są na podstawie indywidualnej punktacji w poszczególnych konkurencjach oraz w wieloboju gimnastycznym (sumując punkty uzyskane przez uczestnika we wszystkich konkurencjach).

Trenerzy gimnastyki sportowej mężczyzn

Trener Grzegorz

Na treningach stara się, aby jego podopieczni czerpali ze sportu jak największą satysfakcję i chętnie wracali na salę

Trener Grzesiek posiada 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej. Grzesiek cały czas poszerza swoją wiedzę trenerską poprzez uczestniczenie w różnych szkoleniach i kursach dotyczących skoków na ścieżce, przygotowania motorycznego w sportach gimnastycznych czy wykorzystania trampoliny w gimnastyce sportowej. Na co dzień trenuje akrobatykę pokazową na rekwizycie cyrkowym Teeterboard. Umiejętności trenera Grześka można było oglądać w półfinale programu telewizyjnego Mam Talent, gdzie wystąpił wraz ze swoim zespołem.  Na treningach stara się, aby jego podopieczni czerpali ze sportu jak największą satysfakcję i chętnie wracali na salę. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi sekcję skoków na ścieżce, pełniąc rolę koordynatora.

Motto:

Trener Michał

Trener z 13-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi i dorosłymi

Trener Michał jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej, gimnastyki sportowej oraz kalisteniki. Od 13 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi, układa plany treningowe dla swoich podopiecznych oraz tworzy kursy i materiały szkoleniowe. Jest zdobywcą Mistrza Polski w trickingu  (2011 i 2013 r.) oraz V- ce mistrza w XMA 2011. Michał specjalizuje się również w kaskaderce, jego występy można dostrzec w wielu różnych produkcjach filmowych, reklamach i grach komputerowych np.  Shadow Warrior 2 oraz Cyberpunk 2077. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy półwyczynowe oraz rekreacyjne.

Motto:

Trener Kamil

Od 8 lat trenuje freerunning i parkour, cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach instruktorskich

Trener Kamil jest licencjonowanym instruktorem akrobatyki sportowej. Posiada 5 – letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Kamil pasjonuje się sportem od najmłodszych lat. Od 8 lat trenuje freerunning i parkour. Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach instruktorskich takich jak: Metodyka nauczania elementów gimnastycznych. Dodatkowo, jest tancerzem, którego można spotkać na deskach warszawskiego Teatru Capitol. Kamil jest pozytywną osobą, a swoim uśmiechem i pasją do sportu zaraża wszystkich podopiecznych. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi zajęcia z parkour oraz grupy półwyczynowe gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn. 

Motto:

Trener Krzysiek

Od 15 lat związany z akrobatyką sportową

Trener Krzysiek od 15 lat trenuje akrobatykę sportową. Był uczestnikiem wielu zawodów sportowych, aktualnie przedstawia swoje umiejętności akrobatyczne na pokazach artystycznych w całej Polsce. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie na profilu akrobatycznym. Trener Krzysiek specjalizuje się w skokach na trampolinie, planszy oraz ścieżce. Uwielbia akrobatykę i docenia jak dużo wnosi ona do naszej codzienności. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi grupy rekreacyjne oraz zajęcia z parkour.

Motto:

Trener Krzysztof

Posiada wieloletnie doświadczenie treningowe w tańcu breakdance oraz w akrobatyce sportowej

Trener Krzysiek rozpoczął swoją przygodę ze sportem w wieku 8 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie treningowe w tańcu breakdance oraz w akrobatyce sportowej. Krzysiek jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej. Bierze udział w wielu szkoleniach i kursach instruktorskich takich jak: Metodyka budowania jednostki fizycznej w gimnastyce czy wykorzystanie batutów w treningu gimnastycznym. Od kilku lat prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z tancerzami, amatorami oraz czynnymi sportowcami. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy rekreacyjne i półwyczynowe skoków na ścieżce.

Motto:

Opinie o naszej akademii

Magdalena Zajger

8 sierpnia 2022

Jeśli szukacie Państwo miejsca, gdzie Wasze dziecko mogłoby trenować gimnastykę sportową to lepszego miejsca nie znajdziecie. Świetna, wykwalifikowana kadra trenerów. Fantastyczne podejście do dzieci oraz do sportu. Nasza córka trenuje codziennie i gdyby mogła porzuciłaby szkołę i zamieszkała na sali treningowej 😀. Dzięki trenerowi Dawidowi córka rozwija swoją pasję i z każdym miesiącem treningu widać ogromne postępy. Polecam to miejsce z czystym sercem. Tylko ostrzegam – treningi w tym miejscu uzależniają 😀👌🤸.

Aneta Mamaj

10 czerwca 2022

Córka przeszczesliwa że może korzystać z zajęć w tym miejscu. Uwielbia się gimnastykować. Uwielbia trenerów którzy zawsze są uśmiechnięci. To opinia mojego dziecka i to jest dla mnie najważniejsze.

Aneta Zalewska

13 października 2022

Cudowne miejsce Córka czeka na dzień kiedy będą zajęcia ! Bardzo profesjonalni trenerzy . Świetny kontakt pomiędzy trenerami, P. Dorotką a rodzicami. Szczerze polecam Tą kadrę młodych i doświadczonych trenerów! Najlepszym dowodem jest to że corka za każdym razem pyta dlaczego tak szybko skończyły się zajęcia i jest szczęśliwa

Klara Kejna

17 listopada 2022

Duża dawka dobrej energii doprawiona entuzjazmem prowadzących trenerów. Pracują z dziećmi i dla dzieci. Uśmiech na twarzy uczestników, ich radość i chęć uczestniczenia w zajęciach mówią za wszystko. Cudowne miejsce i ludzie, dużo sportu i radości 😁

Sławomir Oceniacz

22 listopada 2022

Z czystym sercem polecam zajęcia w Warszawskiej Akademii Gimnastyki . Wszyscy trenerzy wkładają całe serce w pracę z dziećmi . Postępy są bardzo szybkie a córka nie wyobraża sobie dnia bez gimnastyki . To wszystko zasługa trenera Dawida i wszystkich którzy tworzą to wspaniałe miejsce !

Patrycja Frączyk

10 grudnia 2022

Jeżeli szukacie profesjonalnych zajęć gimnastycznych to jest to najlepszy adres w Warszawie. Świetni trenerzy, którzy podchodzą z pasją do tego co robią. Nasza córka jest bardzo zadowolona i czeka na każde kolejne zajęcia z niecierpliwością 💪😉🤸🏼‍♂️