Skoki na ścieżce

W tej konkurencji zawodnik z rozbiegu wykonuje serie skoków akrobatycznych zakończonych na miękkim materacu. Elementy w układzie różnią się w zależności od umiejętności sportowca. Przyrząd, na którym wykonywane są skoki, to ścieżka. Zbudowana jest ze sprężyn lub fiberglass-owych prętów przykrytych wygładziną. Konstrukcja ta jest za razem sprężysta (wysoko odbija zawodników) oraz miękka, dzięki połączeniu tych cech zawodnicy są w stanie połączyć najtrudniejsze elementy w jednym układzie co klasyfikuje ten sport jako jeden z najbardziej widowiskowych! W Polsce jest coraz więcej klubów poświęconych tej dyscyplinie, a sport z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej. W naszym klubie jest to najmłodsza sekcja. Na swoim koncie mamy już kilka osiągnięć takich jak finał w Pucharze Polski oraz miejsca medalowe na Mistrzostwach Warszawy!

Trenerzy skoków na ścieżce

Trener Grzegorz

Na treningach stara się, aby jego podopieczni czerpali ze sportu jak największą satysfakcję i chętnie wracali na salę

Trener Grzesiek posiada 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej. Grzesiek cały czas poszerza swoją wiedzę trenerską poprzez uczestniczenie w różnych szkoleniach i kursach dotyczących skoków na ścieżce, przygotowania motorycznego w sportach gimnastycznych czy wykorzystania trampoliny w gimnastyce sportowej. Na co dzień trenuje akrobatykę pokazową na rekwizycie cyrkowym Teeterboard. Umiejętności trenera Grześka można było oglądać w półfinale programu telewizyjnego Mam Talent, gdzie wystąpił wraz ze swoim zespołem.  Na treningach stara się, aby jego podopieczni czerpali ze sportu jak największą satysfakcję i chętnie wracali na salę. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi sekcję skoków na ścieżce, pełniąc rolę koordynatora.

Motto:

Trenerka Oliwia

Jest 9 – krotną mistrzynią Polski oraz  byłą reprezentantką kadry narodowej. Uczestniczka Mistrzostw Świata w skokach na ścieżce w latach 2017, 2018, 2019.

Trenerka Oliwia trenowała skoki na ścieżce przez 14 lat. Jest 9-krotną Mistrzynią Polski oraz byłą reprezentatką Kadry Narodowej. Uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w latach 2017, 2018, 2019. Cały czas podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w kursach z gimnastyki sportowej i skoków na ścieżce organizowanych przez trenerów Kadry Narodowej. W roku 2023 miała szansę zadebiutować jako prowadząca szkolenia dla instruktorów akrobatyki sportowej. Jest również byłą zawodniczką trójboju siłowego i rekordzistką Polski w 2022 roku w wyciskaniu leżąc w jednej z federacji. Obecnie zajmuję się szkoleniem młodych zawodników i przygotowywaniem ich na zawody krajowe. Cały czas aktywnie zajmuję się akrobatyką i wszelkimi jej otwartymi formami, ale przede wszystkim jej celem jest budowanie dobrych i zdrowych relacji zawodników ze sportem. Od 2020 roku prowadzi zajęcia z dorosłymi próbując pokazać, że pomimo wieku skakanie to nadal dużo zabawy i wiele jeszcze można z niego wyciągnąć. Jest ogromnym fanatykiem poprawnej techniki i budowania wszystkiego od podstaw, a Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi sekcję skoków na ścieżce.

Motto:

Trener Krzysztof

Posiada wieloletnie doświadczenie treningowe w tańcu breakdance oraz w akrobatyce sportowej

Trener Krzysiek rozpoczął swoją przygodę ze sportem w wieku 8 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie treningowe w tańcu breakdance oraz w akrobatyce sportowej. Krzysiek jest licencjonowanym trenerem II klasy akrobatyki sportowej. Bierze udział w wielu szkoleniach i kursach instruktorskich takich jak: Metodyka budowania jednostki fizycznej w gimnastyce czy wykorzystanie batutów w treningu gimnastycznym. Od kilku lat prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z tancerzami, amatorami oraz czynnymi sportowcami. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy rekreacyjne i półwyczynowe skoków na ścieżce.

Motto:

Opinie o naszej akademii

Magdalena Zajger

8 sierpnia 2022

Jeśli szukacie Państwo miejsca, gdzie Wasze dziecko mogłoby trenować gimnastykę sportową to lepszego miejsca nie znajdziecie. Świetna, wykwalifikowana kadra trenerów. Fantastyczne podejście do dzieci oraz do sportu. Nasza córka trenuje codziennie i gdyby mogła porzuciłaby szkołę i zamieszkała na sali treningowej 😀. Dzięki trenerowi Dawidowi córka rozwija swoją pasję i z każdym miesiącem treningu widać ogromne postępy. Polecam to miejsce z czystym sercem. Tylko ostrzegam – treningi w tym miejscu uzależniają 😀👌🤸.

Aneta Mamaj

10 czerwca 2022

Córka przeszczesliwa że może korzystać z zajęć w tym miejscu. Uwielbia się gimnastykować. Uwielbia trenerów którzy zawsze są uśmiechnięci. To opinia mojego dziecka i to jest dla mnie najważniejsze.

Aneta Zalewska

13 października 2022

Cudowne miejsce Córka czeka na dzień kiedy będą zajęcia ! Bardzo profesjonalni trenerzy . Świetny kontakt pomiędzy trenerami, P. Dorotką a rodzicami. Szczerze polecam Tą kadrę młodych i doświadczonych trenerów! Najlepszym dowodem jest to że corka za każdym razem pyta dlaczego tak szybko skończyły się zajęcia i jest szczęśliwa

Klara Kejna

17 listopada 2022

Duża dawka dobrej energii doprawiona entuzjazmem prowadzących trenerów. Pracują z dziećmi i dla dzieci. Uśmiech na twarzy uczestników, ich radość i chęć uczestniczenia w zajęciach mówią za wszystko. Cudowne miejsce i ludzie, dużo sportu i radości 😁

Sławomir Oceniacz

22 listopada 2022

Z czystym sercem polecam zajęcia w Warszawskiej Akademii Gimnastyki . Wszyscy trenerzy wkładają całe serce w pracę z dziećmi . Postępy są bardzo szybkie a córka nie wyobraża sobie dnia bez gimnastyki . To wszystko zasługa trenera Dawida i wszystkich którzy tworzą to wspaniałe miejsce !

Patrycja Frączyk

10 grudnia 2022

Jeżeli szukacie profesjonalnych zajęć gimnastycznych to jest to najlepszy adres w Warszawie. Świetni trenerzy, którzy podchodzą z pasją do tego co robią. Nasza córka jest bardzo zadowolona i czeka na każde kolejne zajęcia z niecierpliwością 💪😉🤸🏼‍♂️