Parkour

Parkour to dynamiczna i ekscytująca dyscyplina sportowa, która wywodzi się z francuskich przedmieść. Jest to sztuka przemieszczania się efektywnie i zręcznie, wykorzystując jedynie ludzkie ciało.

Praktykujący parkour, pokonują przeszkody, takie jak murki, balustrady, dachy i schody, w sposób płynny i efektywny, łącząc bieganie, skakanie, wspinanie się i przewracanie. Centralną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód w najbardziej efektywny sposób, minimalizując straty czasu i energii. To nie tylko sport, lecz również filozofia, kładąca nacisk na rozwijanie umiejętności fizycznych, mentalnej wytrwałości i kreatywnego podejścia do otaczającego środowiska.

Parkour dla dzieci to nie tylko forma ruchu, ale także sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych, koordynacji i kreatywności. Jest fascynującą zabawą, rozwijającą zdolności fizyczne i budującą pewność siebie. Uczy biegania, skakania i wspinaczki w sposób dostępny dla różnych poziomów umiejętności. Ponadto, wspiera rozwój umiejętności społecznych, takich jak współpraca i radzenie sobie z wyzwaniami. Zadbajmy razem o aktywność i kreatywność Waszych dzieci, zapraszając je do świata parkour w naszej Warszawskiej Akademii Gimnastyki!

Trenerzy parkour

Trener Władek

Brązowy medalista Mistrzostw Europy w skoku w dal – od 14 lat związany z parkourem

Trener Władek związany jest ze sportem od 6 roku życia. Swoją przygodę rozpoczął jako zawodnik lekkoatletyki, uzyskując 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w skoku w dal. Od 14 lat trenuje parkour i jest czynnym uczestnikiem wielu zawodów i konkursów sportowych m. in. Mistrzostw Białorusi, na których zdobył miejsce na podium.  Władek jest absolwentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Sport oraz licencjonowanym trenerem akrobatyki sportowej. Od 5 lat prowadzi zajęcia z gimnastyki sportowej oraz parkour dla dzieci i dorosłych. Na swoich zajęciach skupia się na poprawnej technice oraz dokładności wykonywanych ćwiczeń. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki trenuje grupy półwyczynowe z gimnastyki sportowej oraz parkour.

Motto:

Trener Kamil

Od 8 lat trenuje freerunning i parkour, cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach instruktorskich

Trener Kamil jest licencjonowanym instruktorem akrobatyki sportowej. Posiada 5 – letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Kamil pasjonuje się sportem od najmłodszych lat. Od 8 lat trenuje freerunning i parkour. Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach instruktorskich takich jak: Metodyka nauczania elementów gimnastycznych. Dodatkowo, jest tancerzem, którego można spotkać na deskach warszawskiego Teatru Capitol. Kamil jest pozytywną osobą, a swoim uśmiechem i pasją do sportu zaraża wszystkich podopiecznych. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi zajęcia z parkour oraz grupy półwyczynowe gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn. 

Motto:

Trener Krzysiek

Od 15 lat związany z akrobatyką sportową

Trener Krzysiek od 15 lat trenuje akrobatykę sportową. Był uczestnikiem wielu zawodów sportowych, aktualnie przedstawia swoje umiejętności akrobatyczne na pokazach artystycznych w całej Polsce. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie na profilu akrobatycznym. Trener Krzysiek specjalizuje się w skokach na trampolinie, planszy oraz ścieżce. Uwielbia akrobatykę i docenia jak dużo wnosi ona do naszej codzienności. W Warszawskiej Akademii Gimnastyki prowadzi grupy rekreacyjne oraz zajęcia z parkour.

Motto:

Opinie o naszej akademii

Magdalena Zajger

8 sierpnia 2022

Jeśli szukacie Państwo miejsca, gdzie Wasze dziecko mogłoby trenować gimnastykę sportową to lepszego miejsca nie znajdziecie. Świetna, wykwalifikowana kadra trenerów. Fantastyczne podejście do dzieci oraz do sportu. Nasza córka trenuje codziennie i gdyby mogła porzuciłaby szkołę i zamieszkała na sali treningowej 😀. Dzięki trenerowi Dawidowi córka rozwija swoją pasję i z każdym miesiącem treningu widać ogromne postępy. Polecam to miejsce z czystym sercem. Tylko ostrzegam – treningi w tym miejscu uzależniają 😀👌🤸.

Aneta Mamaj

10 czerwca 2022

Córka przeszczesliwa że może korzystać z zajęć w tym miejscu. Uwielbia się gimnastykować. Uwielbia trenerów którzy zawsze są uśmiechnięci. To opinia mojego dziecka i to jest dla mnie najważniejsze.

Aneta Zalewska

13 października 2022

Cudowne miejsce Córka czeka na dzień kiedy będą zajęcia ! Bardzo profesjonalni trenerzy . Świetny kontakt pomiędzy trenerami, P. Dorotką a rodzicami. Szczerze polecam Tą kadrę młodych i doświadczonych trenerów! Najlepszym dowodem jest to że corka za każdym razem pyta dlaczego tak szybko skończyły się zajęcia i jest szczęśliwa

Klara Kejna

17 listopada 2022

Duża dawka dobrej energii doprawiona entuzjazmem prowadzących trenerów. Pracują z dziećmi i dla dzieci. Uśmiech na twarzy uczestników, ich radość i chęć uczestniczenia w zajęciach mówią za wszystko. Cudowne miejsce i ludzie, dużo sportu i radości 😁

Sławomir Oceniacz

22 listopada 2022

Z czystym sercem polecam zajęcia w Warszawskiej Akademii Gimnastyki . Wszyscy trenerzy wkładają całe serce w pracę z dziećmi . Postępy są bardzo szybkie a córka nie wyobraża sobie dnia bez gimnastyki . To wszystko zasługa trenera Dawida i wszystkich którzy tworzą to wspaniałe miejsce !

Patrycja Frączyk

10 grudnia 2022

Jeżeli szukacie profesjonalnych zajęć gimnastycznych to jest to najlepszy adres w Warszawie. Świetni trenerzy, którzy podchodzą z pasją do tego co robią. Nasza córka jest bardzo zadowolona i czeka na każde kolejne zajęcia z niecierpliwością 💪😉🤸🏼‍♂️